Çocuklar ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Danışmanlık” Eğitimi

Eylül 19, 2016 No Comments »
Çocuklar ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Danışmanlık” Eğitimi

AİLE DANIŞMANLARI DERNEĞİNİN DÜZENLEDİĞİ

 “ÇOCUKLAR VE ERGENLERLE BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI DANIŞMANLIK”  EĞİTİMİ

Eğitimin amacı: Çocuklarla bilişsel davranışçı yaklaşım, çocuklara karşılaştıkları problemle ilgili düşünceleri ve duygularını fark ettirerek çözüm geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefler.  Bu seminerde önce bilişsel kuramların esasları gözden geçirilecek, daha sonra bilişsel yaklaşımın çocuklara nasıl anlatılabileceği ele alınacaktır. Seminer sırasında (bilişsel yaklaşım felsefesinden yola çıkılarak)  çocuklarla grupla veya bireysel etkinlikler uygulamalı olarak öğretilecektir. Ele alınan tüm uygulamalar katılımcılara yazılı materyal olarak verilecektir.

İçerik:

*Akılcı duyuşsal davranış terapisi

*Multi-modal terapi

*Bilişsel terapi

*“İyi düşün iyi hisset”- Çocuklara bilişsel terapi temellerinin anlatılması

*Bilişsel yaklaşımda kullanılan teknikler

*Çocuklarla yapılabilecek etkinlikler

Uygulama: Bilgi aktarımı

, rol canlandırma, kartlar ve oyuncaklarla içgörü çalışmaları, çeşitli küçük grup çalışmalarını içerir.

Eğitimci: Dr Nevin Dölek (Psikolog)

Eğitimin süresi: 20 Akademik saat.

Eğitimin tarihi ve saati: 15–16 Ekim 2016 (Cumartesi- Pazar): 09.00 – 18.00

Son başvuru tarihi: 12 Ekim 2016

Kontenjan: 30 kişiyle sınırlı olup, kontenjanda başvuru tarihi sırası esas alınacaktır.

Kimler katılabilir:  Psikiyatrist, Psikolog, Psikolojik Danışman ve Rehber, Sosyal Hizmet Uzmanı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı ve Lisansüstü Psikiyatri Hemşiresi.

Eğitim yeri: Dernek Merkezi olup; Adres Deniz Mah, Konyaaltı Cad. 131 Sok. No: 3/1 Necati Dölen Ap. Muratpaşa Antalya (Selekler Çarşısı karşısı, Yavuz Özcan Parkı yanı)

http://ailedanismanlari.org/iletisim/

Başvuru: Aşağıdaki/Ekteki başvuru formunun doldurularak  antalyaaile@gmail.com  adresine gönderilmesi gerekmektedir.

BAŞVURU FORMU

Ayrıntılı bilgi için:

 0 242 237 90 94 – 0 505 467 62 43

 

Eğitim ücreti ve ödeme biçimi: 350.00 TL (KDV Dahil) olup, eğitim günü nakit olarak veya kredi kartı ile ödeme yapılabilir.

Katılımcılara Dernek tarafından Katılım Belgesi verilecektir.

Dr Nevin Dölek

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden lisans, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden yüksek lisans derecelerini almıştır.  Doktorasını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde “Çocuklar Arasında Zorbaca Davranışlar” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. Bir özel okulda uzun yıllar okul psikologu olarak çalışmış; daha sonra 2 yıl ISTEK Vakfı Okulları Eğitim Şube Müdürü olarak görev almıştır. BAKIŞ Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi kurucusu ve yöneticilerindendir. Aile ve çift terapisi uzmanlık eğitimi almıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi SEM ve ABD NCDA İşbirliği ile “ Kariyer Geliştirme Danışmanlığı Sertifika Programında (GCDF) 2004 yılından beri müfredat oluşturma ve eğitmenlik görevi yapmaktadır.

Bahçeşehir Eğitim Kurumları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisleri danışmanı 2007 den bu yana, Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gelişim ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında yarı zamanlı Öğretim Görevlisi, 2011 den bu yana, Ana babalar, öğretmenler, yöneticiler ve gençlere çeşitli konularda seminerler ve konferanslar vermekte ve atölye çalışmaları yapmaktadır. Türk Psikologlar Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir. Uluslararası Okul Psikologları Derneğinin (ISPA) yönetim kurulunda kongre koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur. Çeşitli kitap ve dergilerde okul psikolojisi, çocuk gelişimi ve gençler üzerine makaleleri yayımlanmış olan Nevin Dölek, 2000 yılında Amerikan Okul Psikologları Derneği (NASP, 2006 yılında ise Uluslararası Okul Psikologları Derneği (ISPA) tarafından ödül verilmiştir.

Leave A Response