Çocuklar ve Yetişkinlerde Bağlanma Eğitimi

Kasım 13, 2017 No Comments »
Çocuklar ve Yetişkinlerde Bağlanma Eğitimi

Eğitimci: Dr. Nevin Dölek

Bu eğitim katılımcıların bağlanma konusunu irdelemelerini; çocuklarda ve yetişkinlerde bağlanma kalıplarını tanımalarını ve bağlanma temelli danışmanlık yaklaşımlarını gözden geçirmelerini amaçlamaktadır.

Eğitim İçeriği:

 • Bebeklikte bağlanmanın önemi
 • Çocuklarda bağlanma kalıpları
 • Anne tutumlarının bağlanmaya etkisi
 • Yetişkinlikte bağlanma kalıpları
 • Bağlanma ve ilişki sorunları
 • Evlilik bağları
 • Bağlanma temeli terapiler: İmago

  , Duygu Odaklı terapi

Eğitimci Hakkında:

Dr Nevin Dölek

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden lisans, Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümünden yüksek lisans derecelerini almıştır.  Doktorasını Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde “Çocuklar Arasında Zorbaca Davranışlar” konulu tez çalışması ile tamamlamıştır. Bir özel okulda uzun yıllar okul psikologu olarak çalışmış; daha sonra 2 yıl ISTEK Vakfı Okulları Eğitim Şube Müdürü olarak görev almıştır. BAKIŞ Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi kurucusu ve yöneticilerindendir. Aile ve çift terapisi uzmanlık eğitimi almıştır.

Bahçeşehir Üniversitesi SEM ve ABD NCDA İşbirliği ile “ Kariyer Geliştirme Danışmanlığı Sertifika Programında (GCDF) 2004 yılından beri müfredat oluşturma ve eğitmenlik görevi yapmaktadır.

Bahçeşehir Eğitim Kurumları Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisleri danışmanı 2007 den bu yana, Okan Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Gelişim ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında yarı zamanlı Öğretim Görevlisi, 2011 den bu yana, Ana babalar, öğretmenler, yöneticiler ve gençlere çeşitli konularda seminerler ve konferanslar vermekte ve atölye çalışmaları yapmaktadır. Türk Psikologlar Derneği, Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği üyesidir. Uluslararası Okul Psikologları Derneğinin (ISPA) yönetim kurulunda kongre koordinatörlüğü görevinde bulunmuştur. Çeşitli kitap ve dergilerde okul psikolojisi, çocuk gelişimi ve gençler üzerine makaleleri yayımlanmış olan Nevin Dölek, 2000 yılında Amerikan Okul Psikologları Derneği (NASP, 2006 yılında ise Uluslararası Okul Psikologları Derneği (ISPA) tarafından ödül verilmiştir.

Eğitim Süresi: Cumartesi ve Pazar 2 tam gün -16 akademik saat

Son başvuru tarihi:  18 Aralık’a kadar

Kontenjan: 25 kişiyle sınırlı olup, kontenjanda başvuru tarihi sırası esas alınacaktır.

Kimler katılabilir:  Psikiyatrist, Psikolog, Psikolojik Danışman ve Rehber, Sosyal Hizmet Uzmanı, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı ve Lisansüstü Psikiyatri Hemşiresi.

Katılımcılara Dernek tarafından Katılım Belgesi verilecektir.

EĞİTİM YERİ: Aile Danışmanları Derneği- Dernek merkezi (Deniz Mah. 131 Sokak Konyaaltı Cad. Necati Dölen Apt. No: 3/1 Muratpaşa- Antalya BAŞVURU: Ekteki başvuru formunun doldurularak antalyaaile@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. Aile Danışmanları Derneğinin eğitimlerine ilk kez katılanlardan mezuniyet belgesi fotokopisi ve nüfus cüzdanı fotokopisi istenecektir.

Ayrıntılı bilgi için:

SHU Yusuf Erdemir: 05359848359

Psk Kemale Günhan: 05442280503

ÇGE Gülizar Manav : 05334892503

Eğitim ücreti ve ödeme biçimi:

 • 450,00 tl (KDV Dahil) olup, eğitim günü nakit olarak veya kredi kartı ile ödeme yapılabilir.
 • Eğitim başvurusu yapan katılımcıların, Aile Danışmanları Derneği İktisadi İşletmesine ait Denizbank Çallı Şubesindeki İBAN TR24 0013 4000 0057 7793 3000 01 nolu hesabına “ Bağlanma Eğitimi için “ açıklaması ile 100,00 TL sı (ikiyüz Türk Lirası ) ön kayıt ücreti yatırmaları gerekmektedir.

Başvuru: Aşağıdaki başvuru formunun doldurularak  antalyaaile@gmail.com  adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Başvuru Formu: bağlanma Bağlanma Eğitim Müracaat-formu

 

Leave A Response