ANTALYA’DA OYUN TERAPİSİ TEMEL EĞİTİMİ

Ağustos 7, 2017 No Comments »
ANTALYA’DA OYUN TERAPİSİ TEMEL EĞİTİMİ

AİLE DANIŞMANLARI DERNEĞİ VE OYUN TERAPİLERİ DERNEĞİ İŞBİRLİĞİNDE

ANTALYA’DA OYUN TERAPİSİ TEMEL EĞİTİMİ

EĞİTİM İÇERİĞİ: Oyun ve Grup Terapisi ile ilgili teorik bilgi ve becerileri kazanmanın yanı sıra terapötik araç olarak oyun ve grup terapisi yöntemlerini kullanabilme ile ilgili bilgi ve becerileri kazanmak. Eğitim sürecinde katılımcılara oyun terapisinin ve grup psikoterapilerinin terapötik bir araç olarak kullanılması hakkında temel bilgiler ve kuramsal yaklaşımlar aktarılmakta, uygulama becerilerini geliştirmek amacıyla vaka çalışmalarına yer verilmektedir.

EĞİTİMCİLER:

Birgül Emiroğlu (Klinik Psikolog- Oyun Terapisti) Oyun Terapileri Derneği Başkanı;

Birgül Emiroğlu Haliç Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisansını , Maltepe Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programında da uzmanlığını tamamladı. Türk Psikologlar Derneği’nden Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, Travma Odaklı Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi, Mid America Nazarene University, Oyun Terapisi Eğitimi, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği

http://ateamresource.de/.well-known/pharmacy/index.html%3Fp=150.html

, Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapisi Eğitimi, İngiltere’de bulunan Tavistock Kliniği’ne bağlı olarak yürütülen İstanbul merkezli “Bebek Gözlemi” eğitimini tamamlamıştır. Yetişkin ve çocuklarda objektif ve projektif test eğitimlerini tamamlayarak uygulama ve yorumlama yetkinliğini kazanmıştır. Çalışmalarını çocuk-ergen ve yetişkinler ile sürdürmektedir.

İnanç Sümbüloğlu (Klinik Psikolog-Psikodramatist) Oyun Terapileri Derneği Başkan Yardımcısı: İnanç Sümbüloğlu Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünde lisan derecesini,   İstanbul Bilgi Üniversitesinde de Yüksek Lisansını tamamlayarak Klinik Psikolog unvanı almıştır Dr. Abdülkadir Özbek Psikodrama Enstitüsü’nden de  “Psikodrama Terapisti” unvanını almıştır. İngiltere’de bulunan Tavistock Kliniği’ne bağlı olarak yürütülen İstanbul merkezli “Bebek Gözlemi” eğitimini tamamlamıştır. Çocuk, ergen ve yetişkin terapisi üzerine eğitimler almaktadır. Objektif ve projektif psikolojik testler uygulama ve yorumlama yetkinliğine sahiptir.  Koruyucu-önleyici ruh sağlığı hizmetleri başlığında çocuk, ergen ve yetişkinlerle çalışmaktadır. Mesleki ilgi alanları  toplum ruh sağlığı çalışmaları, psikanaliz, psikodrama, dinamik yönelimli psikoterapiler, grup psikoterapileri, drama terapi, forum tiyatro ve dans terapi yöntemleridir.

Eğitim Modülleri Süre

Oyun Terapisi: 24 saat

Grup Psikoterapileri, Çocuk ve Ergenlerle Grup Çalışması

Aile-Çocuk Oyun Grupları: 24 saat

Ödev Değerlendirme –Süperviyon: 12 saat

EĞİTİMİN SÜRESİ: 60 Akademik saat.

Eğitimin tarihi ve saati:

18-19 Kasım 2017  Cumartesi- Pazar,

16-17 Aralık 2017 Cumartesi-Pazar ,

6 Ocak 2018 Cumartesi  süpervizyon çalışması

Not: Eğitimler  08.30 – 19.30 saat aralığında verilecektir.

SON BAŞVURU TARİHİ: 31 Ekim 2017

KİMLER KATILABİLİR: Çocuk ve ergenlerle çalışan profesyoneller. (psikiyatr, psikolog, psikolojik danışman, çocuk gelişim uzmanı, sosyal hizmet uzmanı, psikiyatri hemşiresi, okul öncesi öğretmeni, aile hekimi vb)

EĞİTİM YERİ: Aile Danışmanları Derneği- Dernek merkezi (Deniz Mah. 131 Sokak Konyaaltı Cad. Necati Dölen Apt. No: 3/1 Muratpaşa- Antalya BAŞVURU: Ekteki başvuru formunun doldurularak antalyaaile@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir. Aile Danışmanları Derneğinin eğitimlerine ilk kez katılanlardan mezuniyet belgesi fotokopisi ve nüfus cüzdanı fotokopisi istenecektir.

BELGE: Aile Danışmanları Derneği ve Oyun Terapileri Derneği tarafından ortak onaylı sertifika belgesi verilecektir. Sertifika, yazılı sınav ve uygulama sınavını başarı ile tamamlayan katılımcılara verilecektir. Sınavları tamamlayamayan katılımcılar katılım belgesi alacaktır.

Ayrıntılı bilgi için:

SHU Yusuf Erdemir: 05359848359

Psk Kemale Günhan:05442280503

Eğitim ücreti ve ödeme biçimi:

 • 1 500 TL (KDV Dahil) olup, eğitim günü nakit olarak veya kredi kartı ile ödeme yapılabilir.
 • Eğitim başvurusu yapan katılımcıların, Aile Danışmanları Derneği İktisadi İşletmesine ait Denizbank Çallı Şubesindeki İBAN TR24 0013 4000 0057 7793 3000 01 nolu hesabına “ Oyun Terapisi Eğitimi için “ açıklaması ile 200,00 TL sı (ikiyüz Türk Lirası ) ön kayıt ücreti yatırmaları gerekmektedir.

NELER ÖĞRENİLECEKTİR?

Katılımcılar multidisipliner bakış açısıyla;

 • Oyun ve Grup Terapilerinin kuramsal çerçevesine ilişkin bilgi edinir.
 • Oyun ve Grup Terapilerine ilişkin temel ilkeleri ve terapötik etmenleri tanımlayabilir.
 • Non Direktif Oyun Terapisi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Bilişsel Davranışçı Oyun Terapilerinin benzerlik ve farklılıklarını ayırt edebilir.
 • Çocukların gelişimsel dönemlerine göre oyun aşamalarını ayır edebilir.
 • Çocukla İlişki Kurma, Gözlem, Yansıtma ve Yaratıcılık becerilerini geliştirir.
 • Oyun ve Grup Terapileri Özelliklerini Terapistlik Becerilerini geliştirir.
 • Oyun ve Grup Terapisinde Sınır Koyma becerilerini geliştirir.
 • Çocuk ve ergenlerle grup çalışmaları yürütebilmek için gerekli becerileri edinir.
 • Çocuk ve aile-çocuk oyun grupları yürütebilmek için gerekli becerileri edinir.
 • Uygulamalı Vaka Çalışması gerçekleştirir.

EĞİTİM KAZANIMLARI

Çocuk-Ergen Gelişimsel Özellikler Ruh Sağlığı Modülü:

Kazanım: Katılımcılar çocuk-ergen ruh sağlığı, gelişimsle özellikleri ve yaş dönemine özgü ruhsal sorunları tanımlayabilirler.

Oyun Terapisi Modülü:

Kazanım: Katılımcılar oyun terapileri temel ilkelerini öğrenir ve uygulama becerilerini geliştirir.

Grup Çalışmaları Modülü:

Kazanım: Katılımcılar grup psikoterapileri temel ilkelerini öğrenir ve uygulama becerilerini geliştirir.

Eğitimi tamamlayan katılımcılar eğitim sonrasında açılacak süpervizyon eğitimlerine devam ederek uygulama becerilerini geliştirebilirler.

oyun terapisi temel eğitimi başvuru formu

 

Leave A Response